Getty Images

Giro 100'de takım kadroları (İtalya Bisiklet Turu 2017'de takım kadroları, yarış takvimi)

Giro 100'de takım kadroları

01/05/2017 @ 16:27Güncellendi 02/05/2017 @ 16:52

Bu sene 100. kez düzenlenecek Giro'nun (İtalya Bisiklet Turu) başlamasına günler kaldı. Büyük heyecanda yer alacak takımların kadroları Eurosport'ta!

Bisiklette sezonun ilk Büyük Tur'u her zamanki gibi İtalya'da başlıyor. Ancak Giro 2017'nin ayrı bir özelliği var...

Tarihinde birçok efsaneyi barındıran Giro d'Italia, bu sene 100. kez düzenlenecek ve bu sembolik sene için çizmede tatlı bir heyecan söz konusu.

5-28 Mayıs arasındaki büyük heyecanda İtalya yollarında boy gösterecek 22 takımın kadroları büyük oranla belli oldu. Eurosport ekranlarından bisikletseverlerle buluşacak pembe mayo mücadelesinde şu ana kadar resmileşen kadrolar şu şekilde;

AG2R La Mondiale
Julien Bérard (FRA), François Bidard (FRA), Clément Chevrier (FRA), Hubert Dupont (FRA), Ben Gastauer (LUX), Alexandre Geniez (FRA), Quentin Jaurégui (FRA), Matteo Montaguti (ITA), Domenico Pozzovivo (ITA)

Astana
Pello Bilbao (İSP), Zhandos Bizhigitov (KAZ), Dario Cataldo (İTA), Jesper Hansen (DAN), Tanel Kangert (EST), Luis Leon Sanchez (İSP), Paolo Tiralongo (İTA), Andrey Zeits (KAZ)

Bahrain-Merida
Vincenzo Nibali (ITA), Valerio Agnoli (ITA), Manuele Boaro (ITA), Enrico Gasparotto (ITA), Javier Moreno (İSP), Franco Pellizotti (ITA), Luka Pibernik (SLO), Kanstantsin Siutsou (BLR), Giovanni Visconti (ITA)

Italy's Vincenzo Nibali poses with the trophy after winning the 99th Giro d'Italia, Tour of Italy, after the 21th stage from Cuneo to Turin on May 29, 2016

Italy's Vincenzo Nibali poses with the trophy after winning the 99th Giro d'Italia, Tour of Italy, after the 21th stage from Cuneo to Turin on May 29, 2016AFP

Bardiani CSF
Vincenzo Albanese (ITA), Simone Andreetta (ITA), Enrico Barbin (ITA), Nicola Boem (ITA), Giulio Ciccone (ITA), Mirco Maestri (ITA), Stefano Pirazzi (ITA), Lorenzo Rota (ITA), Nicola Ruffoni (ITA)

BMC Racing
Rohan Dennis (AVS), Silvan Dillier (İSÇ), Ben Hermans (BEL), Manuel Quinziato (ITA), Joey Rosskopf (ABD), Manuel Senni (ITA), Dylan Teuns (BEL), Tejay Van Garderen (ABD), Francisco Ventoso (İSP)

Bora - Hansgrohe
Sam Bennett (IRL), Matteo Pelucchi (ITA), Jan Barta (ÇEK), Cesare Benedetti (ITA), Patrick Konrad (AVU), José Mendes (POR), Gregor Mühlberger (AVU), Lukas Pöstlbergern (AVU), Rüdiger Selig (ALM)

CCC Sprandi Polkowice
Marcin Bialoblocki (POL), Felix Grossschartner (AVU), Jan Hirt (ÇEK), Lukasz Owsian (POL), Maciej Paterski (POL), Simone Ponzi (ITA), Branislau Samoilau (BLR), Michal Schlegel (ÇEK), Jan Tratnik (SLO)

Dimension Data
Jacques Janse Van Rensburg (GAF), Johann Van Zyl (GAF), Ryan Gibbons (GAF), Igor Anton (İSP), Nathan Haas (AVS), Omar Fraile (İSP), Daniel Teklehaimanot (ERİ), Kristian Sbaragli (ITA), Nathanael Berhane (ERİ)

FDJ
Tobias Ludvigsson (İSV), Rudy Molard (FRA), William Bonnet (FRA), Sebastien Reichenbach (İSÇ), Thibaut Pinot (FRA), Steve Morabito (İSÇ), Matthieu Ladagnous (FRA), Jérémy Roy (FRA), Benoit Vaugrenard (FRA)

Gazprom - Rusvelo
Alexander Foliforov (RUS), Ivan Savitskiy (RUS), Sergey Firsanov (RUS), Evgeny Shalunov (RUS), Sergey Lagutin (RUS), Pavel Brutt (RUS), Ivan Rovny (RUS), Alexey Tsatevich (RUS), Dimitri Kozonchuk (RUS)

Lotto-Jumbo
Steven Kruijswijk (HOL), Enrico Battaglin (ITA), Victor Campenaerts (BEL), Twan Castelijns (HOL), Stef Clement (HOL), Marijn Keizer (HOL), Bram Tankink (HOL), Jurgen van den Broeck (BEL), Jose van Emden (HOL)

Lotto-Soudal
Lars Bak (DAN), Sean De Bie (BEL), Jasper De Buyst (BEL), Bart De Clercq (BEL), André Greipel (ALM), Adam Hansen (AVS), Moreno Hofland (HOL), Tomasz Marczynski (POL), Maxime Monfort (BEL)

Movistar
Nairo Quintana (KOL), Andrey Amador (KOS), Winner Anacona (KOL), Daniele Bennati (ITA), Víctor de la Parte (İSP), José Herrada (İSP), Gorka Izagirre (İSP), José Joaquín Rojas (İSP), Rory Sutherland (AVS)

Nairo Quintana (Movistar), ganador de la 68 edición de la Volta a la Comunidad Valenciana.

Nairo Quintana (Movistar), ganador de la 68 edición de la Volta a la Comunidad Valenciana.EFE

Orica-Scott
Alexander Edmondson (AVS), Caleb Ewan (AVS), Michael Hepburn (AVS), Chris Juul-Jensen (DAN), Luka Mezgec (SLO), Ruben Plaza (İSP), Svein Tuft (KAN), Carlos Verona (İSP), Adam Yates (BRİ)

Sunweb
Phil Bauhaus (ALM), Laurens ten Dam (HOL), Tom Dumoulin (HOL), Simon Geschke (ALÖ), Chad Haga (ABD), Wilco Kelderman (HOL), Georg Preidler (AVU), Sindre Skjostad (NOR), Tom Stamsnijder (HOL)

Team Sky
Mikel Landa (İSP), Vasil Kiryienka (BLR), Michal Golas (POL), Diego Rosa (ITA), Philip Deignan (IRL), Salvatore Puccio (ITA), Sebastian Henao (KOL), Geraint Thomas (BRİ), Kenny Elissonde (FRA)

Trek
Bauke Mollema (HOL), Giacomo Nizzolo (ITA), Eugenio Alafaci (ITA), Julien Bernard (FRA), Laurent Didier (LUX), Jesus Hernandez (İSP), Mads Peterson (DAN), Peter Stetina (ABD), Jasper Stuyven (BEL)

UAE Team Emirates
Rui Costa (POR), Valerio Conti (ITA), Jan Polanc (SLO), Marco Marcato (ITA), Matej Mohoric (SLO), Edward Ravasi (ITA), Simone Petilli (ITA), Roberto Ferrari (ITA), Sacha Modolo (ITA)