SID

EuroLeague fikstürü belli oldu

EuroLeague fikstürü belli oldu
Eurosport Türkiye ve AA tarafından

07/07/2017 @ 17:28

Ligde 2017-2018 sezonunun ilk haftasında son şampiyon Fenerbahçe Doğuş, Unicaja Malaga, Anadolu Efes ise Real Madrid'le karşılaşacak

Avrupa Ligi'nde 2017-2018 sezonunun ilk hafta programı belli oldu.

Organizasyonun internet sitesinde yapılan açıklamada, ilk hafta karşılaşmalarının 12-13 Ekim'de yapılacağı bildirildi.

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonunda geçen sezon şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Doğuş, ilk hafta maçında 12 Ekim'de ULEB Avrupa Kupası'nı kazanan İspanya ekibi Unicaja Malaga'ya konuk olacak.

Organizasyonda yer alan diğer Türk ekibi Anadolu Efes ise aynı gün bir başka İspanya temsilcisi Real Madrid'i ağırlayacak.

İlk haftanın programı
EuroLeague'in 2017-2018 sezonu ilk hafta maç programı şu şekilde:

12 Ekim Perşembe
Brose Bamberg (Almanya) - Maccabi FOX (İsrail)

CSKA Moskova (Rusya) - EA7 Emporio Armani Milan (İtalya)

Anadolu Efes - Real Madrid (İspanya)

Unicaja Malaga (İspanya) - Fenerbahçe Doğuş

Olympiakos (Yunanistan) - Baskonia (İspanya)

13 Ekim Cuma
Barcelona Lassa (İspanya) - Panathinaikos Superfoods (Yunanistan)

Khimki (Rusya) - Valencia (İspanya)

Zalgiris (Litvanya) - Kızılyıldız (Sırbistan)

FIBA ile Avrupa Ligi'nin fikstürü çakıştı
FIBA 'nın Dünya Kupası Avrupa Elemeleri programıyla, EuroLeague'in maç programı çakıştı.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, B Grubu'nda 23 Kasım'da Letonya, 26 Kasım'da Ukrayna ile karşılaşacak. O tarihte EuroLeague'in 23 Kasım'da Anadolu Efes deplasmanda Zalgiris'le, 24 Kasım'da ise Fenerbahçe Doğuş sahasında Khimki ile oynayacak. Aynı sıkıntı Şubat 2018 fikstüründe de kulüplerin ve oyuncuların önüne gelecek.

Türk takımlarının fikstürü
Türkiye'yi temsil edecek Fenerbahçe Doğuş ile Anadolu Efes'in 2017-2018 EuroLeague normal sezon fikstürü şöyle:

1. Hafta
12 Ekim: Anadolu Efes-Real Madrid, Unicaja Malaga-Fenerbahçe Doğuş

2. Hafta
19 Ekim: EA7 Emporio Armani-Fenerbahçe Doğuş

20 Ekim: Valencia-Anadolu Efes

3. Hafta
25 Ekim: Fenerbahçe-Anadolu Efes

4. Hafta
27 Ekim: Anadolu Efes-CSKA Moskova, Panathinaikos Superfoods-Fenerbahçe Doğuş

5. Hafta
2 Kasım: Fenerbahçe Doğuş-Valencia

3 Kasım: Anadolu Efes-Unicaja Malaga

6. Hafta
9 Kasım: Barcelona Lassa-Anadolu Efes

10 Kasım: Brose Bamberg-Fenerbahçe Doğuş

7. Hafta
14 Kasım: Maccabi FOX-Anadolu Efes

15 Kasım: Fenerbahçe Doğuş-Olympiakos

8. Hafta
16 Kasım: Anadolu Efes-Panathinaikos Superfoods

17 Kasım: CSKA Moskova-Fenerbahçe Doğuş

9. Hafta
23 Kasım: Zalgiris-Anadolu Efes

24 Kasım: Fenerbahçe Doğuş-Khimki

10. Hafta
30 Kasım: Anadolu Efes-EA7 Empori Armani Milan, Baskonia-Fenerbahçe Doğuş

11. Hafta
8 Aralık: Kızılyıldız-Anadolu Efes, Barcelona Lassa-Fenerbahçe Doğuş

12. Hafta
14 Aralık: Fenerbahçe Doğuş-Zalgris

15 Aralık: Anadolu Efes-Baskonia

13. Hafta
19 Aralık: Fenerbahçe Doğuş-Kızılyıldız

20 Aralık: Khimki-Anadolu Efes

14. Hafta
21 Aralık: Maccabi FOX-Fenerbahçe Doğuş

22 Aralık: Anadolu Efes-Olympiakos

15. Hafta
28 Aralık: Fenerbahçe Doğuş-Real Madrid

29 Aralık: Anadolu Efes-Brose Bamberg

16. Hafta
4 Ocak 2018: Panathinaikos Superfooods- Anadolu Efes

5 Ocak: Fenerbahçe Doğuş-Baskonia

17. Hafta
11 Ocak: Anadolu Efes-Kızılyıldız, Valencia-Fenerbahçe Doğuş

18. Hafta
17 Ocak: CSKA Moskova-Anadolu Efes, Fenerbahçe Doğuş-Panathinaikos Superfooods

19. Hafta
19 Ocak: Anadolu Efes-Fenerbahçe Doğuş

20. Hafta
25 Ocak: Real Madrid-Anadolu Efes

26 Ocak: Fenerbahçe Doğuş-Barcelona Lassa

21. Hafta
1 Şubat: Anadolu Efes-Valencia, Olympiakos-Fenerbahçe Doğuş

22. Hafta
8 Şubat: Unicaja Malaga-Anadolu Efes

9 Şubat: Fenerbahçe Doğuş-Brose Bamberg

23. Hafta
22 Şubat: Fenerbahçe Doğuş-EA7 Emporio Armani

23 Şubat: Anadolu Efes-Zalgiris

24. Hafta
1 Mart: EA7 Emporio Armani-Anadolu Efes

2 Mart: Real Madrid-Fenerbahçe Doğuş

25. Hafta
8 Mart: Anadolu Efes-Maccabi FOX

9 Mart: Zalgiris-Fenerbahçe Doğuş

26. Hafta
15 Mart: Brose Bamberg-Anadolu Efes

16 Mart: Fenerbahçe Doğuş-CSKA Moskova

27. Hafta
20 Mart: Fenerbahçe Doğuş-Maccabi FOX

21 Mart: Anadolu Efes-Khimki

28. Hafta
22 Mart: Kızılyıldız-Fenerbahçe

23 Mart:Olympiakos-Anadolu Efes

29. Hafta
29 Mart: Anadolu Efes-Barcelona Lassa, Khimki-Fenerbahçe Doğuş

30. Hafta
5 Nisan: Baskonia-Anadolu Efes, Fenerbahçe Doğuş-Unicaja Malaga